اگر قصد داری پایه های قبولی آزمون مرحله دومت رو از همین تابستون بریزی و یه استارت خوب هم برای آزمون مرحله سوم بزنی و خودتو برای طلا آماده کنی، و یا اینکه نگران مواجهه با سبک جدید سوالات مرحله دو هستی حتما این صفحه رو تا ته بخون..

دوره مدرسه تابستونی المپیاد شیمی(آموزش + رفع اشکال + آزمون + مشاوره)

از زمان لوئی شونزدهم تا همین مرحله دوم المپیاد زیست امسال (1397) یکی از دغدغه­ های همیشگی المپیاد زیستی ­ها اینه که رفرنس و برنامه ی مشخص برای مطالعه کردن ندارن (جانور شناسان کلا معتقدن که المپیادی ها مخصوصا گونه ی المپیاد زیستی هاش، موجودات بیچاره ای هستن :دی) .
 
احتمالا می­دونی که تعداد شرکت کننده های مصمم و جدی و قوی المپیاد زیست از بقیه رشته ها نسبتا بیشتره و این رقابت هر سال هم شدید تر میشه و بالاخره دکتر شدن و مدال زیست داشتن با تمام جذابیتش ( خیلی حال میده بهت بگن خانوم دکتر یا آقای دکتر :دی… البته برای خانوم ها یه راه ساده تر هم هست، اینکه بری با یه دکتر ازدواج کنی که بهت بگن خانوم دکتر :دی ) سختی های خودش رو هم داره که قطعا به سختی هاش می ارزه…
 
از یه طرف بچه­ هایی که تازه وارد سال دوم میشن باید در یک فرصت چند ماهه خودشونو برای چنین رقابتی آماده کنن. از طرف دیگه کسایی که سال آینده وارد سال سوم میشن هم دیگه مجال ریسک کردن ندارند (چون آخرین سالی هست که می­تونن المپیاد رو شرکت کنن)!!
 
این دو موضوع باعث شده که تعداد خیلی زیادی از بچه ­ها از زمان لوئی نوزدهم تا حتی این روزها در مورد نحوه صحیح برنامه ریزی و نحوه صحیح مطالعه کردن می­پرسن. چیزی که متاسفانه اکثر بچه ها توش مشکل دارن، شاید خودت هم دیده باشی یا شنیده باشی (یا اصلا شخصا تجربه کرده باشی) اینه که خیلی ها هستن که زیاد می­خونن اما نتیجه مناسب رو نمی گیرن توی امتحانا!! مشکل این موجودات (:دی) دقیقا همین درست نبودن ترتیب مطالعاتی و برنامه ریزی و درست نبودن شیوه مطالعشونه.
 
توی متنی که حدود دو سال  گذشته استاد شاه نظر عزیز برای بچه ها آماده کرد و تو کانال تلگرامش منتشر کرد، نحوه درست برنامه ریزی یک ساله رو به طور کلی توضیح داده بود. همون طوری که توی اون متن تاکید شده بود، مطالعه کامل کتاب زیست شناسی کمپل اولین قدم در آماده شدن برای المپیاد زیست شناسیه و نه تنها از زمان لوئی شونزدهم تا الان، بلکه از ازل تا ابد هم همینطور میمونه (:دی)…
 
جالب اینجاست که حتی میشه گفت آخرین قدم هم هست!! اصلا آقا اینقدر این جناب کمپبل خفنه که میگن تو حادثه یازده سپتامبر هم دست داشته (البته در حد فرضیه هستش.. :دی)
 
اگر آزمونهای مرحله اول و دوم این چند سال اخیر رو دیده باشی یا از کسایی که این آزمونها رو امتحان دادن بپرسی، قطعا متوجه میشی که قسمت بسیار زیادی از سوالا در حوزه مباحث مورد بحث تو کتاب زیست شناسی کمپبل هست.
پس بدون شک میشه گفت تسلط هر چه کاملتر و بیشتر روی این کتاب از مهمترین قدمایی هست که همه ی مومنین و مومنات و المپیاد زیستی­ هایی که برا سال آینده برنامه ریزی می­کنن باید بردارن و بهترین زمان برای این کار هم تا قبل از تموم شدن تابستون هست.

قراره چیکار کنیم؟!


خب ما 7 هفته كلاس داريم كه قراره هر هفته 4 جلسه در دو روز يعنی روزی2 جلسه كلاس داشته باشيم.(سه شنبه ها و پنجشنبه ها –تیر و مرداد97)
برنامه كامل كلاس ها هم پايين همين مطلب اومده و مشخصه كه تو هر هفته قراره چه مباحثی باهاتون كار شه.
سیستم اینه که تو باید مباحث هر هفته رو از قبل پیش خوانی کنی و یه دید خوبی رو مطالب بدست بیاری و سه شنبه هر هفته که میای سر کلاس استاد برات کامل درس میده تا اینکه تثبیت بشه موضوع برات و بعد پنجشنبه همون هفته یه آزمون خیلی خوب ازت گرفته میشه تا مباحث اون هفته رو هم کامل ببندی و هر هفته هم این شرایط تکرار میشه تا اینکه پس از 7 هفته حسابی حرفه ای شی.

چجوری پیشرفتم بررسی ميشه؟


هر هفته قراره يه امتحان از مطالبی كه توی هفته بهت درس داده شده برگزار شه و آمادگيت سنجيده شه و اگه نياز بود رفع اشكال هم بشه كه آماده بشی واسه هفته بعد و درس های جديد.
آخر دوره هم یه امتحان جامع از کل مباحث دوره داری که یه آزمون هماهنگ کشوریه که عیار یادگیری کلیت توش سنجیده میشه..

 

اساتید

علی علایی

طلای کشوری المپیاد شیمی

نقره کشوری المپیاد شیمی

مدرس بهترین مدارس تهران و شهرستان ها

محمد رضا موحد

مدال نقره کشوری

مدیر گروه آموزشی کاج طلایی

 دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

 مدرس بهترین مدارس تهران و شهرستان ها

پيام افتخار جهرمي

مدال نقره کشوری

نویسنده کتاب مرحله دوم و مسائل پیکارجو انتشارات فاطمی

پژوهشگر برتر دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی نمونه کشوری

لیسانس شیمی محض و فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف

فوق لیسانس شیمی پلیمردانشگاهCarnegie mellon آمریکا

مدرس بهترين مدارس تهران و شهرستان ها

مباحث و تعداد جلسات دوره

مباحث کلی که قراره تدریس بشه به صورت زیره که به صورت تفکیک شده تو هر هفته هم نوشته شده و پایین تر برنامه هر هفته رو هم میتونی ببینی
شیمی آلی : استاد افتخار جهرمی
بررسی خواص آلکان ها آلکن ها و آلکین ها ؛ ترکیبات آروماتیک و حلقوی و انواع صورتبندی ها و ساختار های آنها ، مفهوم ایزومری در شیمی آلی و انواع آن ، واکنش های آلکان ها و آلکن ها و آلکین ها و بررسی مکانیسم آنها ؛ شیمی فضایی و مفهوم کایرالیته و ایزومری فضایی در شیمی آلی (۸ جلسه)
منبع:فصول ۴ و ۵ و ۶ و۷ شیمی آلی سولومونز

شیمی تجزیه : استاد علی علایی
تعادلات اسید باز – رسوب و کمپلکس و مفهوم تیتراسیون در شیمی تجزیه (۸ جلسه)
منابع:شیمی تجزیه کمی هریس و کریستین
شیمی عمومی : استاد محمدرضا موحد

بررسی انواع پیوند و ساختار ها و شکل مولکول ها ؛ نظریه های vsepr  و mo و انواع جامدات در شیمی معدنی ؛ تعادل و اسید باز مقدماتی ؛ الکتروشیمی ؛ خواص محلول ها و گاز ها ؛ شیمی پلیمر و مفاهیم کتب درسی جدید .
(۱۲ جلسه)
منابع: شیمی عمومی زومدال ؛ پتروچی ؛ مورتیمر و سیلبربرگ
 
مجموعا ۲۸ جلسه کلاس آموزشی در ۷ هفته (هفته ای چهار جلسه) به همراه ۸ آزمون (۷ آزمون هفتگی و ۱ آزمون جامع)

 

برنامه هفتگی این دوره

خب.. ديگه وقت ثبت نامه.. توضيحات، هزينه ها، تخفيف ها، نحوه پذيرش و … رو اين زير ببين…
* مهلت ثبت نام :

تا 31 خرداد 97 وقت دارى ثبت نام كنى، فقط صندلى ها شماره داره و هرچى زود تر ثبت نام كنى جاى بهترى از كلاس ميشينى. اگه مشكل مالي وجود داره زنگ بزن دفتر طلايى ها حل ميكنيم برات..

* کنسلی ثبت نام:

بعد از ثبت نام، نمي تونى ثبت نامت رو كنسل كنى.

* کلاس ها و ظرفيت:

حد نصاب کلاس 5 نفر و ظرفیت کلاس 15 نفر هستش.


مکان كلاس ها :
بسته به تعداد دانش آموزان و کلاس ها مشخص میشه ( یا تو دانشگاه تهران، یا تو آموزشگاه طلایی ها)

زمان کلاس ها:
روز های سه شنبه و پنجشنبه ماه های تیر و مرداد 1397 به مدت 7 هفته از ساعت 16:30 الی 19:30و در روز آزمون  از ساعت 15:30 الی 19:30

شروع کلاس: سه شنبه 12 تیر97
اتمام کلاس: پنجشنبه 25 مرداد97

تلفن رو بردار و با شماره های دفتر طلایی ها تماس بگیر تا کارای ثبت نامت رو انجام بدیم…

021476249

حالا اگر این دوره رو شرکت کنم و هر هفته رو با برنامه ریزی درس بخونم و هر هفته امتحان بدم و رفع اشکال کنم و مباحث مفید تخصصی مربوطه هم هر هفته بهم تدریس بشه چه فایده ای برام دارههه؟!

 

شوخی می کنی؟؟؟ آخه این سوال کردن داره؟؟؟ اگه چنین اتفاقی بیفته یعنی اینکه تو هنوز تابستون تموم نشده کلی پایه مرحله 2 و حتی مرحله 3 خودت رو قوی کردی و احتمال کسب طلاتو چند برابر کردی..

و من الله توفیق…

سوالی چیزی داشتید حتما حتما بپرس از ما!

شماره دفتر طلايى ها:

476249
88996762
88964281
88964170

021 رو يادت نره قبلش بگيرى اگه با موبايلى يا خارج تهرانى…